Kraj

Region

Region

Firma turystyczna

Ilość dni

Brak.

Atrakcje

Rodzaj obiektu

Wyżywienie

Hotel ilość gwiazdek

Brak.

Cena:

Oferty wakacyjne

Znaleziono 0 ofert.

Wycieczka do Budapesztu na pewno będzie niezapomniana

Perła Dunaju słynie z wyjątkowych, falistych krajobrazów, wspaniałej architektury i niesamowitej gościnności Węgrów. Każdy z Was zapewne wie, że Budapeszt powstał z połączenia dwóch miast po przeciwnych stronach Dunaju: Budy i Pesztu. Dzięki temu w stolicy Węgier znajdziesz wiele pięknych mostów. Każda z części miasta oferuje inne przeżycia i radzę, żebyście zobaczyli je obydwie, bo tworzą wyjątkowy duet. Buda to gorące źródła i słynne łaźnie węgierskie, dużo zieleni i pagórków. Peszt to historyczne centrum, olbrzymi średniowieczny zamek oraz liczne muzea. Peszt jest również postrzegany jako bardziej nowoczesna część miasta. Zachwycą Was galerie handlowe, w których będziecie mogli zakupić wszystko, czego zapragniecie!

Budapeszt jest popularny nie od dziś i do miasta tego zjeżdżają zarówno miłośnicy zakupów, jak i Ci chcący poznać trochę historii miasta. Wycieczka po Budapeszcie to mnóstwo atrakcji dla małych i dużych, dla młodych i starszych, dla miłośników przyrody i architektury. W Budapeszcie spędzisz wspaniały dzień spa. Gorące źródła i liczne punkty wellness to jeden z najbardziej znanych atutów tego miasta. Ich łaźnie urządzone są w stylu rzymskim i zapewnią Wam uczucie odprężenia, szczególnie po całym dniu chodzenia. Nie możecie przegapić tej atrakcji.

 

Co jeść podczas citytrip Budapeszt?

Kulinariów węgierskich chyba nie trzeba nikomu z Was przedstawiać, wcinamy gulasz węgierski bardzo chętnie, nie pogardzamy też innymi potrawami, jak zupą rybną halászlé. W końcu Polak i Węgier dwa bratanki. W Budapeszcie zrelaksujesz się w wielu barach i pubach, które wyrastają jak grzyby po deszczu w każdym zakątku miasta. Głodni stąd nie wyjedziecie. Niektóre lokale zachęcają wystrojem z imponującym oświetleniem w stylu barokowym, inne oferują muzykę na żywo, a jeszcze inne hipsterskie klimaty. Kolejną tradycją w Budapeszcie jest kawa, której spróbujesz w kawiarniach. Do popicia wypróbuj też Pálinka, nie należy do najtańszych, ale warto spróbować tego wyjątkowego, owocowego smaku.

 

Najważniejsze miejsca do zwiedzania w Budapeszcie

Nigdzie indziej, jak w Budapeszcie, nie zobaczycie tak wspaniałej fuzji między nowym a starym. Już sam Parlament, który dumnie pręży się nad Dunajem zauroczy każdego zwiedzającego. Kolejne zachwyty spływają na Most Łańcuchowy, jak go nazywają miejscowi na Széchenyi lánchíd. Most pochodzi z 1849 roku i jest uważany za najpiękniejszy w Budapeszcie. Po obu stronach kamiennego przejścia zobaczycie dwa olbrzymie lwy, strzegące mostu. Budapeszt warto zobaczyć nocą, kiedy słońce gaśnie, włączają się światła podświetlające ważniejsze zabytki i miasto spowija mgiełka magii.

Spacerując ulicami stolicy Węgier napotkacie Plac Elżbiety, połączony z bulwarem Andrassy oraz budynkiem operowym i pałacem Drechslera, plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia oraz świetnie zadbany park Városliget.

ogromnej kolumny z archaniołem Gabriel, trzymającym krzyż i Stefanskronu w kolorze złotym. Są to krajowe symbole Węgier. Piękny plac prowadzi następnie do pięknego parku Városliget. Wspaniały spacer po najpiękniejszych plantacji w Budapeszcie może być mile widzianym zajęciem!

 

Wizyta w węgierskiej łaźni

Podczas wizyty w Budapeszcie nie możesz pominąć tak ważnej atrakcji, jak łaźnie! W Budapeszcie jest normalną sprawą, że po powrocie z pracy, idzie się do łaźni. Tam pozbywasz się nagromadzonego stresu i odprężasz, zbierając siły na kolejny dzień. Dodatkowo, oprócz kąpieli w wodzie termalnej, możesz zamówić sobie masaż lub różne zabiegi kosmetyczne. Polecam Wam poświęcenie jednego dnia na takie właśnie kąpiele, szczególnie po jednym dniu chodzenia po mieście. Zbawienny wpływ na zmęczone ciało.

Najsłynniejszą łaźnią w Budapeszcie jest Szechinyi, która od 1913 roku mieści się w parku miejskim. Znajduje się tutaj wiele krytych i odkrytych, które zapewniają wspaniałą rozrywkę w każdym sezonie. Wszystkie odkryte baseny są doskonale ogrzewane, co czyni je dostępnymi nawet zimą. Łaźnia Rudas to najstarsza łaźnia w Budapeszcie, pochodząca z 1550 roku. Turecka kopuła, na która spadają promienie nadaje temu miejscu bajkową scenerię.