Kraj

Region

Region

Firma turystyczna

Ilość dni

Brak.

Atrakcje

Rodzaj obiektu

Wyżywienie

Hotel ilość gwiazdek

Brak.

Cena:

Oferty wakacyjne

Znaleziono 0 ofert.

Poznaj miasto Kafki, gdzie tysiące wież dumnie pochyla się nad Wełtawą.

Praga jest jedyna i niepowtarzalna i wycieczka do Pragi powinna znaleźć się już dawno na liście miejsc do odwiedzenia. Podczas zwiedzania, będziesz zdziwiony jak dużo zabytków zachowało się w niezmienionej od wielu lat formie. Barokowe kamieniczki, renesansowe pałace, gotyckie kościoły i piękny Most Karola – wisienka na torcie. Praga ma niezwykle bogatą historię, to oczywiście oznacza, że już dawno została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCOZ. Citytrip do Pragi to możliwość zwiedzania wspaniałego zamku, spacery po niezwykle uroczych uliczkach i mnóstwo zabytków co krok. Stary Rynek jest znany z budynku Ratusza Staroměstská Radnice., którego szczególnym detalem jest słynny zegar astronomiczny ze złotymi wskazówkami. Zegar, oprócz czasu, wskazuje również kwadry księżyca.

Wycieczka do Pragi to nie tylko wycieczka po mieście i zwiedzanie zabytków, to również możliwość zrobienia zakupów w wielu świetnych galeriach handlowych. Na Příkopě zakupisz czeskie pamiątki i może kupisz nowe jeansy. Jeżeli Pragę uda Ci się odwiedzić w okresie bożonarodzeniowym, to na pewno trafisz na jarmark świąteczny! Wtedy przeniesiesz się w magiczny świat, przespacerujesz wzdłuż pięknie oświetlonych ulic, wypijesz grzańca i zatańczysz w rytm folkowej muzyki.

Ja najbardziej lubię Pragę jesienią, kiedy kolorowe liście opadają z drzew, a promienie słońca nieśmiało przebijają się przez mury zabytków. Można wtedy zrobić urzekające zdjęcia, wpaść w melancholię i podczas rozmyślań wypić ciepła herbatę w centrum Starego Miasta. Jesienią rozpoczyna się również nowy sezon na kulturę. Pojawiają się nowe spektakle w teatrach i operach. Warto rozważyć wyjście do czeskiej Opery Państwowej, która w tym czasie oferuje mnóstwo ciekawych widowisk. Jeżeli nie w głowie ukulturalnianie się w Czechach, to na pewno rozchmurzysz się w nawet najbardziej pochmurny dzień, gdy usiądziesz w jednym z barów i gdy podane zostanie czeskie piwo, a do niego knedliczki.

Czechy to raj dla zapalonych piwoszy, tutaj, jak w Belgii, będziesz mógł zasmakować wielu lokalnych marek tego złotego trunku. Tylko nie zasiedź się zbyt długo, bo Praga posiada tyle zabytków i miejsc godnych zobaczenia, że może nie starczyć Ci czasu na zobaczenie wszystkiego!

 

Co trzeba zobaczyć podczas citytrip Praga?

To, że Pragi na swojej mapie na pewno nie możesz przegapić, już wiesz. Żeby jednak nie napinać zbytnio swojego grafiku podczas wycieczki. Warto skupić się na głównych zabytkach. Szczególnie, gdy do Pragi przyjeżdżasz po raz pierwszy. Zamek na Hradczanach to absolutny mus. Wejdź do środka i na parę godzin przenieś się w świat królewiczów i księżniczek. Zamek składa się z kilku budowli, Starego Pałacu Królewskiego i kilku kościołów oraz Bazyliki. Spróbuj zobaczyć je wszystkie.  Jeżeli masz ochotę zobaczyć Pragę z góry, koniecznie wybierz się na Wzgórze Petrin, możesz to zrobić kolejką lub na piechotę. Widoki z 60-metrowej wieży na szczycie wzgórza, pozwolą Ci złapać dystans do tego wielkiego miasta. Gdy już odetchniesz, koniecznie przejdź się Mostem Karola na Starówkę, przespaceruj się wzdłuż Złotej Uliczki, gdzie przez moment mieszkał Franz Kafka, a na koniec zostaw sobie najbardziej lubiane przez turystów miejsce – Stary Rynek. Oczywiście nie możesz przegapić spektaklu, jaki co godzinę serwuje stary Zegar Orloj.

Citytrip Praga to doskonały pomysł na zabawę, zwiedzanie i naukę w jednym. Sam sprawdź!