Kraj

Region

Region

Firma turystyczna

Ilość dni

Brak.

Atrakcje

Rodzaj obiektu

Wyżywienie

Hotel ilość gwiazdek

Brak.

Cena:

Oferty wakacyjne

Znaleziono 0 ofert.

Tętniące życiem miasta, krajobrazy 3D na żywo i czyste powietrze, wakacje w Austrii skuszą niejednego miłośnika gór.

 Co roku miliony turystów decyduje się na wakacje w Austrii. Wielu z nich decyduje się spędzić tu zimowe wakacje. Austria w większej części znajduje się w Alpach. Dlatego infrastruktura kraju przygotowana jest na przyjmowanie turystów zimą, tak jak Włochy. 800 ośrodków narciarskich w 71 regionach, które ułatwiają turystom uprawianie sportów: narciarstwo, łyżwiarstwo, narciarstwo biegowe, snowboard i do tego apres-ski. To wszystko przyciąga jak magnes turystów z całego świata. Austria to zimowy raj, ale latem to również ciekawe miejsce na wycieczki w wysokie góry

Wczasy w Austrii z pewnością pokochają wędkarze, bo istnieje tu wiele górskich rzek, strumieni i jezior, w których będziesz wyławiał taaaakie ryby. Pamiętajcie, żeby austriacka przyroda nie przyćmiła Wam kultury, koniecznie wybierz się na zwiedzanie Saltsburga, gdzie będziesz podziwiać imponujący zamek i być może wybierzesz się na elegancki koncert muzyki Mozarta. Nie czekaj z decyzją zbyt długo. Jedź na wakacje do Austrii i zobacz, ile może zaoferować ten piękny kraj.

Stolica

Wakacje w Austrii nie byłyby kompletne, gdybyście nie odwiedzili jej stolicy – Wiednia. Wiedeń to miasto pysznej kawy, ciasta i muzyki. Stąd pochodzi, i tu żyło, wielu znanych kompozytorów: Mozart, Beethoven, Strauss i Haydn. Inną atrakcją jest Pałac Schönbrunn, gdzie kręcone były sceny do filmu Sissi. Budynek posiada 1444 pokoi i został zbudowany w stylu barokowym. Godne uwagi są wspaniałe ogrody rozmieszczone wokół pałacu.

 Jeżeli robicie sobie wczasy w Austrii z dziećmi, nie zapomnijcie odwiedzić najstarszego ogrodu zoologicznego Tiergarten, który został założony w 1752 roku, dziś znajduje się w nim ponad 700 różnych gatunków zwierząt. Do Wiednia możecie się wybrać również na świetne zakupy, bo ulic handlowych i supermarketów tutaj nie brakuje.

 

Spektakularne krajobrazy Austrii

Wakacje w Austrii będą idealnym pomysłem dla miłośników przyrody. Olbrzymie góry, poprzecinane przełękami, w których ukrywają się rwące potoki i piękne wodospady zachwycą każdego. Góry wraz z chmurami tworzą wspaniałe spektakle 3D, których na pewno nigdy nie zapomnicie.

Do gór dochodzą zielone pola i łąki, piękne jeziora, lasy ... odprężenie się w tych malowniczych warunkach przychodzi bardzo łatwo. Na dodatek Austriacy to bardzo przyjaźni ludzie.Austria posiada około 48 parków narodowych, a każdy z nich jest wyjątkowy. Wysokie Taury to największy park narodowy w Europie, gdzie rozplanowanych jest 1200 szlaków. Z kolei w Parku Narodowym Donau-Auen, to rzeka Dunaj i jej przełomy tworzą krajobrazy. Jezioro Nezyderskie, to kolejny warty polecenia park narodowy, który biegnie do granicy z Węgrami. Lśniące, słone jeziora, różnorodne gatunki flory i fauny, rozległe lasy i pagórkowate krajobrazy, to z pewnością miejsce, gdzie wypowiadanych jest dużo „ochów i achów”.

Koniecznie zapisz Austrię na swojej liście krajów do zobaczenia, może uda ci się połączyć kiedyś ten kraj razem z wakacjami w Chorwacji i pojedziesz na wspaniałą wycieczkę objazdową?